Zajímavosti o domácí sauně

Lepší obranyschopnost za pár minut 

Ruská zima je pověstná svou krutostí a chladem, který cítit přímo v kostech. Nelítostný chlad se obyvatelé Sibiře naučili zužitkovat rituálem, který jim během pár minut zlepší obranyschopnost a celkové zdraví jejich organismu. Dokonce tento rituál aplikují i ​​na dětech.

Vy si ho můžete vyzkoušet také.

Jednoduchý proces s několika pozitivy

Na obrázcích v článku můžete vidět malé děti, které vybíhají ze sauny do sněhu. Nejedná se však o žert ani Photoshop. Místní obyvatelé velmi dobře vědí, proč své ratolesti vystavují takové náhlé změně teploty.

Pravidelní návštěvníci sauny se už na vlastní kůži přesvědčili, že pravidelné střídání teploty tělu velmi prospívá. Pozitivní účinky má hlavně na tři podstatné faktory organismu:

  • obranyschopnost,
  • imunita,
  • minimalizace rizika sezónních nemocí.

Při tom není vůbec těžké tento rituál dělat i v našich končinách. Není nutná ani ukrutná ruská zima.

Díky jednoduchému saunovému zvyku dokážete získat výbornou imunitu.

Jedinou věc, kterou potřebujete je dobře vyhřátá sauna a sprchový kout. Následně se jen stačí v pravidelných intervalech svlažit ve sprše před návštěvou sauny. Efekt, který se dostaví, je stejný jako u ruských dětí, které vidíte na fotkách.

Ruský zvyk může vypadat nepříjemně, ale dá se dělat i doma v příjemnějších podmínkách.

Ruský zvyk může vypadat nepříjemně, ale dá se dělat i doma v příjemnějších podmínkách.

Jak můžete vidět na obrázcích, sauna si najde místo všude. Nezáleží v jaké geografické šířce se nacházíte, účinky jsou stejně jedinečné.

Jedna věc je jistá. Sibiřské děti vědí jak si užít zimu.

Jedna věc je jistá. Sibiřské děti vědí jak si užít zimu.

Máte s podobným saunovým rituálem zkušenosti? Já ho tedy dělám často a rád. Mírně studená sprcha před návštěvou sauny na začátku jakéhokoliv cyklu. To je moje rutina, která mi přinesla dobré výsledky.

Vyzkoušíte si to také?

 

Comments are closed