Typy saun

V České republice je možné najít různé typy saun. Každý typ má však jiné účinky a ne všechny vyhovují každému člověku. Níže najdete stručný souhrn jednotlivých typů saun.

Finské sauny

Jde o vestavěný typ sauny, který se ukláda do zděných stěn – tzv. rohové sauny, či blokové sauny. U některých výrobců najdete stručný popis „samostojící“. Ve zkratce to znamená, že se může jednat i o saunové domky, či zahradní sauny, které nepotřebují jakoukoli podporu na samostatnou funkčnost.

Finské sauny dokáží vyhřát vnitřní místnost na velmi vysokou teplotu, která dosahuje 80-100 ° C. Jsou ideální pro ty, kteří se rádi potí a tráví méně času v sauně. Nejsou příliš vhodné pro lidi se srdečními chorobami, či oběhovými potížemi, protože je v sauně vysoká teplota.

Takhle vypadá typická finská sauna

Infrasauny

Infrasauny jsou velmi specifický typ sauny, které má ale v oblibě stále více lidí. Osobně velmi oceňuji, že se dá v místnosti vydržet déle a tedy relaxovat o něco víc.

V infrasauně je teplota nižší než ve finské sauně. Na druhou stranu se infrazáření dokáže dostat hluboko pod kůži a tím pádem dokáže zevnitř ohřát tělo a léčit klouby.

Infrasauny mají unikátní dizajn. Spoznáte ji jednoduše.

Parní sauny 

Parní sauna je absolutním unikátem s vlastnostmi, které nenajdete nikde jinde.

Nižší teploty a vysoká vlhkost jsou charakteristickými pro tuto saunu. Zvládnou ji i méně snášenlivé organismy a proto ji rádo navštěvuje hodně lidí. Má mnoho pozitivních účinků, z nichž nejvíce vynikají léčivé účinky dýchacích cest.

Parní saunu také poznáte i díky typické mozaice, kterou je obložena.

Všimněte si typickou mozaiku, kterou je parní sauna vykládaná.

 

Comments are closed